فایل PowerPoint (اسلاید ها) ?پروژه طراحي منبع تغذيه AC-DC

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل PowerPoint (اسلاید ها) ?پروژه طراحي منبع تغذيه AC-DC :

این برگه کار و تمام فایل های مربوطه تحت نظر CCAL نسخه 1.0 گواهی شده است. برای بررسی یک نسخه از این مجوز ، آدرس http://........../1.0/ را ملاحظه کنید یا یک نامه به Creative Commons USA-94305 بنویسید . اصطلاحات و شرایط این مجوز اجازه کپی کردن رایگان ، توزیع و یا تعدیل تمام کارهای مجوز شده را توسط عموم مردم می دهد . پروژه شما عبارت اند از طراحی و ساخت یک منبع تغذیه «نیروی وحشی» AC به DC است . منبع تغذیه بین 12 و 24 ولت DC خروجی دارد و حداکثر جریان amp1 است و حاوی محافظت بر روی هر دو سمت (بار) DC و (خط) AC است . بعنوان یک دستگاه نیرو داده شده خطی ، مجهز به یک نور معرف (اندیکاتور) است که حضور ولتاژ AC را نشان می دهد و بدنه بطور بی خطر به زمین وصل می باشد . در اینجا نموداری برای شما وجود دارد که آن را دنبال می نمایید هنگامی که سیستم خودتان را طراحی می کنید : البته ، شما به استفاده از این طرح واقعی محدود نمی باشید . من استفاده از «نوارهای مانع» یا «نوارهای ترمینال» را توصیه می کنم تا اتصالات برقی را بین اجزا ایجاد کنید . این دستگاه های اتصال ، اتصالات برقی دائمی را فراهم می کنند در حالیکه به مؤلفه اجازه می دهند که به آسانی نصب و حذف شود . رئوس مطالب (تنظیم شده توسط مربی)

- طراحی پروژه کامل شده                         - اجزای خریداری شده

- نسخه کاری                                        - سیستم تمام کاری شده

- مستندسازی کامل

 

پرسش ها :

پرسش 1 : ایمنی خیلی مهم است هنگامی که یک دستگاه نیرو گرفته توسط منابع الکتریکی را طراحی می کنید از قبیل قدرت برق AC ، شرح دهید که چگونه شما می‌توانید ثابت نمایید که بدنه فلزی منبع تغذیه شما در واقع برای ایمنی «به زمین وصل شده است» طوری که عیب داخلی از یکی از هادی های «داغ» به بدنه فلز منجر به یک اتصال کوتاه ای می شود که از فیوز برق یا قطع کننده عبور می کند بجای آنکه به فردی که بدنه را لمس می کند شوک وارد نماید .

راهنمایی : یک بازرسی بصری کافی نمی باشد و ما واقعاً نمی خواهیم یک وضعیت نقص زمینی ای را برای بررسی اتصال به زمین ایجاد نماییم .

پرسش 2 : هنگام اتصال مؤلفه ها به یکدیگر برای ساختن منبع تغذیه خودتان ، این امر مهمی است که شما از انواع صحیح استفاده کنید . تعیین کنید که چه خصوصیاتی برای سیم هایی لازم هستند که شما در این پروژه استفاده می کنید (برای هر کدام از پارامترهای زیر) :

- gauge سیم                                        - نوع عایق

- رشته بندی (جامد و محکم یا رشته شده)

پرسش 3 : چگونه ما بگوییم که کدام سیم بندی از ترانسفورمر قدرت به کاهنده اولیه است و کدام ثانویه می باشد ‌، بدون اینکه واقعاً به آن برق AC بدهیم ؟ این امر اغلب موضوعی مهم است هنگامی که دانشجویان ترانسفورمرهای ارزان ای را می خرند که بدون علامت تجاری و ثبت نشده است .

پرسش 4 : وقتی که شما خروجی AC کم ولتاژ ترانسفورمر خودتان را می خرید و آن اندازه گیری را با ولتاژ خروجی DC فیلتر شده و یکسو شده مقایسه می کنید شما متوجه چیزی عجیب می شوید . عدد ولتاژ خروجی DC بزرگتر از ولتاژ AC یکسو نشده از سیم پیچ ثانوی ترانسفورمر می باشد . شرح دهید که چرا این امر رخ می دهد و سپس محاسبات ریاضی را نشان دهید که اندازه گیری های دو ولتاژ را با دقت معقول مرتبط نماید .

پرسش 5 : یک چیزی که شما می خواهید تا با منبع تغذیه کامل شده خودتان انجام دهید عبارت اند از قرار دادن آن در معرض یک جریان کامل بار 1 آمپری و آزمایش کردن ولتاژ خروجی می باشد . برای این منظور به باری احتیاج دارید که تا 1 آمپر بکشد بدون آنکه مشکلات داغ کردن یا سایر موارد را به همراه داشته باشد . یک مقاومت برای این وظیفه به خوبی کار می کند اما کدام مقاومت را باید استفاده کنید؟ دو پارامتر را تعیین کنید که شما باید درباره آن نگران باشید هنگامی که یک مقاومت بار را برای این کار انتخاب می کنید و دقیقاً شرح دهید که چگونه آن پارامترها محاسبه می شوند .

 

پاسخ ها :

پاسخ 1 : مقاومت را از prong زمین بر روی plug برق به بدنه فلز اندازه بگیرید . مقاومت نباید بیش از چند دهم اهم باشد . یک اندازه گیری مقاومت 0.5 اهم یا بیشتر یک اتصال ضعیف را نشان می دهد .

پاسخ 2 :

- gauge سیم : برای حداکثر جریان پیش بینی شده کافی است .

- نوع عایق : برای حداکثر ولتاژ پیش بینی شده کافی است .

- Stranding : از نوع رشته ای ترجیح داده می شود .

برای دو پارامتر اول ، مقادیر جریان و ولتاژ پیش بینی شده را تعیین کنید که در مدار منبع تغذیه شما پیش می آید ، برای هر دو بخش AC و DC . چرا شما پیشنهاد می‌کنید که سیم استاندارد شده ممکن است برای پروژه ای مانند این پروژه ترجیح داده شود ؟ من یک راهنمایی برای شما دارم : این برای هیچ نوع خاصیت الکتریکی سیم همان گونه که برای ملاحظات مکانیکی موردنظر است ، نمی باشد . 

لینک کمکی