فایل PowerPoint (اسلاید ها) سديم تترابورات دکاهيدرات: يک کاتاليست بسيار کارآمد، سريع، ارزان وسازگار با محيط زيست براي سنتز موثرمشتقات 3 ، 4 دي هيدروپيرانو3، 2- c کرومن در شرايط حرارتي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل PowerPoint (اسلاید ها) سديم تترابورات دکاهيدرات: يک کاتاليست بسيار کارآمد، سريع، ارزان وسازگار با محيط زيست براي سنتز موثرمشتقات 3 ، 4 دي هيدروپيرانو3، 2- c کرومن در شرايط حرارتي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : همايش بين المللي افق هاي نوين در علوم پايه و فني و مهندسي

تعداد صفحات :8

چکیده مقاله:

سدیم تترابورات دکاهیدرات (بوراکس،Na2B4O7.10H2O) دارای خواص کاتالیزوری بی نظیر و عالی در واکنش سنتز مشتقات 3، 4- دی هیدروپیرانو 3، 2- c کرومن می باشد. در این تحقیق، تهیه این ترکیبات با استفاده ازواکننش های تک ظرف سه جزیی بین آلدهیدهای آروماتیر، مالونونیتریل و 4- هیدروکسی کومارین در حضور بوراکس به عنوان یک کاتالیست ناهمگن دو خصلتی و در شرایط بدون حلال انجام شد. گستره وسیعی از آلدهیدهای آروماتیک به سهولت در شرایط بدون حلال تحت واکنش قرار گرفتند ومحصولات مربوطه دارای استخلاف های متنوع با خوص و بازده ی بالا بدست آمدند. در این واکنش، کاتالیست بوراکس یک نقش دوگانه اسید لویس باز برونشتد ایفا می کند. فعالیت کاتالیزوری بوراکس در واکنشهای تراکمی متعدی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت و نتایج حاصله موید کارآمدی این کاتالیست سازگاری آن با محیط زیست و قابلیت بالا برای استفاده از آن در سنتز ترکیبات هتروسیکلی می باشد.

لینک کمکی