فایل PowerPoint (اسلاید ها) فن آوري هاي نو در حفظ و نگهداري آثار هنري: استفاده از فناوري ليزر براي بهسازي سطوح آثار هنري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل PowerPoint (اسلاید ها) فن آوري هاي نو در حفظ و نگهداري آثار هنري: استفاده از فناوري ليزر براي بهسازي سطوح آثار هنري :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بين المللي هنر، معماري و کاربردها

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

استفاده از فناوری های جدید در مرمت و نگهداری از آثار باستانی به تازگی در جهان رواج زیادی یافته است استفاده درست و به جا از این فناوری های جدید و ترکیب مناسب آنها با شیوه های سنتی شیمیایی و مکانیکی می تواند آثار جانبی و مخرب شیوه های بازسازی و پاکسازی را به حداقل کاهش دهد. پاکسازی لیزری در واقع تنها زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بتواند تاثیری بسزا بر وی تمیزی اثر از خود به جا بگذارد و نسبت به شیوه های رایج کارایی بالاتری از خود نمایان سازد از این رو زمانی که احتمال تخریب اثر هنری در نتیجه استفاده از پرتوهای لیزری وجود داشته باشد هرگز از آن استفاده نخواهد شد. این شیوه براساس حرارت دهی متمرکز سطح ابداع شده است این حرارت باعث می شود مواد موجود بر روی سطح به صورت متمرکز منبسط شده و به این شکل فرایند شستشو صورت گیرد. برای سطوح سنگی، فلزی و نقاشی های دیواری ابتدا با کمک اسپری آب سطح اثر مرطوب می شود که این کار باعث می شود تبخیر متمرکز آب رخ دهد. در این تحقیق اثر تابش لیزر بر تمیزی سطوح مختلف آثار هنری بررسی شده است با انتخاب لیزر مناسب با تابش متناسب می توان آلودگی های سطح را زدود.

لینک کمکی