فایل PowerPoint (اسلاید ها) ارزيابي خسارتهاي لرزه اي سازهاي فولادي قاب خمشي بلند مرتبه بهسازي شده با جداگرهاي هسته سربي، با استفاده از منحني هاي لرزهاي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل PowerPoint (اسلاید ها) ارزيابي خسارتهاي لرزه اي سازهاي فولادي قاب خمشي بلند مرتبه بهسازي شده با جداگرهاي هسته سربي، با استفاده از منحني هاي لرزهاي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش ملي ساختمان آينده

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

زلزله یکی از مخربترین و خطرناکترین پدیدهای طبیعی است که به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن میزان خسارت به وجود اورده ان در مقایسه با پدیدهای دیگر بسیار بیشتر میباشد. با توجه به اینکه ایران در منطقه پر خطر لرزه ای قرار دارد توجه به رفتار ساختمانهای ایران امری ضروری است. در مقابل ایده ی طراحی و اجرای ساختمان های مقاوم در برابر زلزله ,ایده ی طراحی سازه جداشده از پایه بر اساس کنترل نیروی زمین لرزه از طریق ممانعت از ورود آن به سازه بنا شده است. در این راهبرد با بکارگیری راهکارهایی، پاسخ سازه در برابر نیروهای وارد بر آن با کاهش نیاز سازه اصلاح می گردد. اگاهی از میزان تاثیر انواع روشهای بهسازی به انتخواب مناسب روش بهسازی ساختمانها کمک بسیاری میکند.در این پژوهش به برسی تاثیر جداگر هسته سربی بر روی سازهای فولادی قاب خمشی تحت زلزلهای متفاوت پرداخته و احتمال خرابی ساختمان را براس سطوح مختلف خرابی به دست اورده شده است و با مقایسه احتمال خرابی سازه در حالت قبل و بهسازی میزان تاثیر جداگر برای سازهای بلند به دست اورده شده است.

لینک کمکی