فایل PowerPoint (اسلاید ها) اختراع دستگاه خودپرداز سوغات، گياهان دارويي و محصولات کشاورزي محلي و نقش آن در توسعه گردشگري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل PowerPoint (اسلاید ها) اختراع دستگاه خودپرداز سوغات، گياهان دارويي و محصولات کشاورزي محلي و نقش آن در توسعه گردشگري :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي تکنولوژي هاي نوين در علوم و صنايع غذايي و گردشگري ايران

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

صنعت گردشگری و جذب توریست در شکوفایی اقتصاد و ارزآوری نقش مهمی دارد. هر مدل کسب و کار یا مکانیزمی که تاثیر مثبتی در افزایش جذب گردشگر داشته باشد، از اهمیت ویژهای در این صنعت برخوردار است. این اختراع دستگاهی است که توانایی ارایه همزمان اطلاعات سوغات و محصولات متنوع محلی به گردشگر، پردازش سیستم وصول پرداخت، تفکیک و نگهداری محصولات و در نهایت آماده سازی و بسته بندی محصول جهت تحویل به مشتری را دارد. با وجود چنین دستگاهی در اماکن توریستی و پرتردد مسافری، تمایل و توجه گردشگر به محصولات محلی بیشتر شده و بدون دخالت واسطه ها و دلالان، ارتباط مستقیم بین تولید کننده محلی و گردشگر برقرار شده و در واقع عاملی برای افزایش تمهیدات راحتی و خدمات به صنعت توریسم خواهد بود. مکانیزم از سه بخش اصلی الف) سیستم اخذ اطلاعات، پذیرش، پردازش، مانیتورینگ اطلاعات مالی و بانک الکترونیکی ب) سیستم تفکیک و نگهداری محصولات و ج) سیستم عملگرهای بسته بندی و آماده سازی محصول جهت تحویل به مشتری تشکیل شده است. پلتفرم اصلی دستگاه به کمک نرم افزار هوشمند آباکوس طراحی و تحلیل شده است. در سیستم انتقال و تحویل محصول به مشتری از مکانیزم های ساده مکانیکی غلتک لغزان، قرقره و سیم برای انتقال نیرو استفاده شده است. حسگرها، عملگرهای الکتریکی، برد کنترلی، و سیستم انتقال مکانیکی به صورتی طراحی شده اند که عملیات نگهداری، تعمیر و تعویض مستقلی داشته باشند. شاخص های موثر در طراحی و ساخت دستگاه، جهت تحویل محصولات متنوع در شرایط اقلیمی کاربری مختلف، نظیر مخازن نگهداری تخصصی، سیستم های تهویه سرمایشی گرمایشی و نگهدارنده های فصلی پیش بینی شده است. امکان ارایه اطلاعات به گردشگر در زمینه خدمات محلی و دسترسی به اینترنت در سیستم پردازس طراحی شده است.

لینک کمکی