فایل PowerPoint (اسلاید ها) مدل سازي برش با جت آب همراه با ذرات ساينده بروي آلياژ آلومينيم AA6351-T6 با استفاده از منطق فازي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل PowerPoint (اسلاید ها) مدل سازي برش با جت آب همراه با ذرات ساينده بروي آلياژ آلومينيم AA6351-T6 با استفاده از منطق فازي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين همايش ملي کاربرد فناوري هاي نوين در علوم مهندسي

تعداد صفحات :20

چکیده مقاله:

آلیاژ آلومینیم AA6351-T6 دارای خواص فیزکی و مکانیکی از جمله: وزن سبک نسبت به فولاد، مقاومت به خوردگی و چقرمگی بالا وقدرت قابل مقایسه با دیگر آلیاژهای آلومینیوم باعث استفاده در سازه هواپیما، ساخت کشتی، مخزن گاز فشار قوی، دریچه موتور خودروشده است. در این پژوهش، برشکاری آلومینیم توسط جت آب همراه با ذرات ساینده مورد مطالعه قرار گرفته است. این فرایند جزءبرشکاری غیرسنتی است، که در سال های اخیر پیشرفت های فراوان داشته است. این فرآیند، هندسه بریدگی مختلفی در برشکاری با توجهبه پارامترهای ورودی فرایند تولید می کند . تنظیم دقیق پارامترهای برشکاری در رسیدن به کیفیت مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.تنظیم پارامترها با سعی و خطا و با استفاده از مقادیر ارایه شده توسط تولید کنندگان دستگاه می باشد، که روشی ناکارآمد است. به همیندلیل، برای رسیدن به پیش بینی صحیح از هندسی بریدگی، روند برشکاری با استفاده از منطق فازی مدل شده است. نتایج این مطالعه نشانداد که، مدل ارایه شده قادر به تخمین هندسی بریدگی به عنوان تابعی از پارامترهای ورودی با دقت مناسب برخودار است؛ و با انجامتغییرات مورد نیاز، می توان از این مدل برای تنظیم پارامترهای عملی برشکاری در تنظیم شرایط مشابه توصیه شود.

لینک کمکی