فایل PowerPoint (اسلاید ها) بررسي تاثير تشويق بر افزايش يادگيري دانش آموزان(مطالعه موردي: دانش آموزان مقطع ابتدايي دبستان بهشتي)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل PowerPoint (اسلاید ها) بررسي تاثير تشويق بر افزايش يادگيري دانش آموزان(مطالعه موردي: دانش آموزان مقطع ابتدايي دبستان بهشتي) :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : سومين کنفرانس بين المللي نوآوري هاي اخير در روانشناسي، مشاوره و علوم رفتاري

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

انسان ها بالاخص نوجوانان محبت پذیر می باشند. و لذا نیاز به محبت از اساسی ترین نیازهای هر انسان می باشد. یکی از تمایلات و نیازهای فطری بشر میل به تشویق است که خود عاملی است وادار کننده و راهی موثر در تعلیم و تربیت. از آنجاییکه خانواده ها و مدارس ابتدایی ترین و مهمترین کانون پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان هستند وگردانندگان آنها والدین و آموزگاران هستند و اصلی ترین نقش را در این زمینه به عهده دارند باید با اصول و قوانین تربیت آشنایی کامل داشته باشند. تشویق از مهم ترین ارکان نظام تعلیم و تربیت است. لازم به ذکر است تشویق و تنبیه از جمله عوامل مهم تاثیرگذار بر کیفیت فعالیت ها و عملکرد تحصیلی شناخته شده اند. بطور کلی هدف از این تحقیق این است که، تاثیر تشویق بر افزایش یادگیری دانش آموزان مورد بررسی قرار گیرد و در پایان تحقیق، جهت انجام صحیح تشویق، و کارآمد بودن نتیجه آن پیشنهاداتی ارایه گردیده است. لذا در گام اول با استفاده از مطالعات کتابخانه ای و جست و جو در اینترنت ابتدا به بررسی محاسن استفاده از تشویق پرداخته شد. سپس در گام دوم با مطالعه تعدادی از مقالات داخلی و خارجی و پایان نامه های مقاطع مختلف و مراجعه حضوری به مدرسه ابتدایی بهشتی به بررسی انواع روش های تشویقی و ارایه راه کار های مناسب جهت انجام صحیح تشویق و کارآمد بودن نتیجه آن پرداخته شد. در نهایت بعد از اجرای راه کارها در مدرسه و بررسی نتایج پژوهش در این تحقیق به این نتیجه رسیدیم که وجود تشویق مفید و تاثیر گذار بوده و باعث ارتقاء روحیه دانش آموزان و مقابله با پدیده شوم افت تحصیلی و بکار گیری مشارکت اولیاء می شود.

لینک کمکی